یه پرسش کوچولو!

« رئیس بانک مرکزی درباره دلایل افزایش قیمت ارز اظهار کرد: معمولا با نزدیک شدن به پایان سال میلادی قیمت ارز افزایش یافته و پس از آن کاهش می‌یابد. افزایش نرخ ارز در این روزها نیز از این قاعده پیروی می‌کند. ولی ا... سیف در ادامه افزود: مساله خاص و استثنایی در کار نیست و ارز تحت تاثیر هیچ ‌التهاب و هیجانی قرار نمی‌گیرد.» ارانیکو 9/9/96

مگه ارز و اسعار خارجی محصول کشاورزی یه که تو یه فصل واسه کمبود تولید، بازار دچار گرونی بشه؟ مگه تو این چند ساله بانک مرکزی نمی تونسته علت بابی کنه و این مشکلو حل کنه؟ خب اگه ارز تحت تأثیر هیچ هیجانی قرار نمی گیره؛ پس این جهش یک صد تومنی دلار، تو ده روز واسه چیه؟!

مگه می شه بازار ارز و طلا  و هر کالای استراتژیک دیگه یی تو دنیا تحت تأثیر التهاب و هیجان های سیاسی، اقتصادی و ... قرار می گیرن و بالا و پایین می رن؛ ولی تو کشور ما که نه بداره و نه باره تحت تأثیر و التهاب قرار نگیره!!

از همه­ی اینا گذشته، با این کسری فاحش بودجه و بدهی های معوق دولت و ... التهابات درونی و بیرون منطقه و ... فکر نمی کنم. دلار بعد پایان سال میلادی کاهش پیدا کنه. مگه ایشون سالای گذشته رو یادشون رفته. اینجا با هر کشور دیگه فرق می کنه. دلار پایین بیا نیس که نیس!!

مگه ایشون می خواسته مزاح بکنه!!

                                                                                                          

/ 0 نظر / 50 بازدید